Joga – cvičiť ju, to znamená robiť všetko čo je v našich silách a robiť to každý deň ❤️

Joga – ak sa pre ňu rozhodneme… Jogu trénujeme, precvičujeme a jogu žijeme. Bez výnimky. Joga v každodennom živote. Čo je však “robiť všetko čo je v našich silách?”

Sú dni, kedy naše telo potrebuje hodinu intenzívneho cvičenia na jogamatke. Potom zase dni plné výživného jedla, ktoré prečistí a naštartuje naše telo a dušu. Ďalšie dni môže “robiť všetko, čo je v našich silách” znamenať 10 minút sústredenia sa na náš dych alebo dni, kedy si len dáme pauzu od toho, že stále chceme byt lepší, že stále chceme niečo meniť… jednoducho dni, kedy prijmeme seba samých.
Dôležité je tiež prijať a dovoliť si poplakať, ak to potrebujeme, smiať sa, ak to tak cítime, tancovať, ak sa nám chce, a kričať, keď sa nám žiada.

Je to tiež pohľad na seba samých a uvedomenie a prijatie aj “negatívnych” stránok našich osobností, na ktoré sa tak neradi pozeráme a ktoré si tak neradi pripúšťame. Je to cesta k sebe, k našim srdciam, ktorá nám dovoľuje ich otvoriť pre ostatných.
To čo robíme dnes, a čo dnes považujeme za “všetko, čo je v našich silách”,zajtra môže byt úplne iné. No viete čo ? Je to v úplnom poriadku a čo viac, je to tak krásne. Stačí len počúvať svoje telo a prispôsobiť každý deň svojim pocitom a nechať sa viesť svojím srdcom. Ono vie najlepšie. Len sa nevzdávajme a každý deň robme všetko, čo je v našich silách.

Namaste