Jóga

Dych a meditácia v priestore

 

Joga je dnes veľmi populárna a nájdete ju aj v podtatranských mestách ako je Poprad a Svit. Kde v Poprade si so mnou môžete zacvičiť jogu? Ponúkame nasledovné služby: Power joga – ESPRIT CLUB Poprad, Fly joga – Fly Studio Poprad, Joga & angličtina pre deti – Fly studio Poprad, Súkromné hodiny jogy – Fly Studio Poprad, Joga pre tehotné – Harmony Studio Poprad.

Jóga je jeden z najstarších systémov, ktorý zjednocuje telo, myseľ a ducha. Samotné slovo „jóga“ pochádza zo sanskritu a znamená zjednotenie, jednotu. Pre mňa je jóga zjednotením dychu a meditácie v pohybe. Pre mnohých však jóga znamená predovšetkým systém telesného cvičenia, zostavu jógových pozícií, ktorá ponúka človeku rôzne benefity, od fyzického uvoľnenia až po hlbokú relaxáciu. A keďže jóga je skutočne tak široká, verím, že každý si v nej nájde to „svoje“.

Som certifikovanou lektorkou jógy, vedená pod registráciou medzinárodných učiteľov v Yoga Alliance RYT 200. Lektorský výcvik, zameraný na Hatha a Ashtanga Jógu som absolvovala v indickom Rishikeshi, hlavnom meste jógy. Dnes vediem hodiny jógy v Poprade a v Mengusovciach, zameriavam sa na dynamickejšie hodiny Power jógy, ale tiež na uvoľňujúce a pomalšie hodiny Jógy pre zdravý chrbát. Som tiež certifikovanou lektorkou Aero jógy (Antigravity jóga/Fly jóga/Fly Fit) v závesných hamakoch. Cvičím s tehotnými i s deťmi.

POWER JÓGA

je aktívnejšia a dynamickejšia jóga. Tempo cvičenia je rýchlejšie. Predýchame sa, zacvičíme si Pozdrav Slnku, ale sústredíme sa tiež na posilňovanie tela a snažíme sa zvýšiť jeho flexibilitu.

JÓGA PRE ZDRAVÝ CHRBÁT

je vedená v pomalšom tempe a je vhodná i pre začiatočníkov a ľudí, ktorí sa s jógou doteraz nestretli. Okrem jógových pozícií, pri ktorých sa sústreďujeme na plynulý a hlboký dych, pripájam do zostavy i cvičenia zo špecializovaných kurzov venovaných zdravej chrbtici, akými sú napríklad odborný seminár „Funkce páteře a její poruchy“ či fyzioterapeutický kurz „Deformity chrbtice. Skolióza a kyfóza a ich intenzívna rehabilitačná liečba“.

AEROJÓGA je jóga

v závesnej textílii, ktorá sa nazýva hamak. Je to ideálna možnosť, ako sa dostať do prevrátených pozícii, zakúsiť sa „svet hore nohami“, uvoľniť chrbticu a zabaviť sa.

GRAVID JÓGA

je jemné cvičenie pre tehotné. Všeobecne sa odporúča začať s jógou pre tehotné od druhého trimestra. Na mojich hodinách Gravid jógy pridávame do zostavy i ladné a uvoľňujúce pohyby prevzaté z brušných tancov, ktorým sa venujem už viac ako osem rokov.

TRIBAL YOGA DANCE

Je cvičenie, ktoré v sebe spája „esenciu“ troch pohybových smerov – tribalu, jógy a tanca. Tribal vychádza z orientálneho tanca a využíva podobnú techniku, krúžky, osmičky, akcenty, pohyby rúk, pričom dôraz sa kladie na izoláciu prvkov. Na hodine tieto prvky spojíme s niektorými základnými jógovými pozíciami, až z toho vznikne súvislá zostava. Napojíme sa nielen na svoje telo, myseľ a dych, ale tiež na hudbu, vďaka čomu zakúsime pocit, že podložke nielen cvičíme, ale „tancujeme“.
Tribal Yoga Dance je ladné a uvoľňujúce cvičenie, vďaka ktorému sa lepšie sústredíme nielen na svoje telo, ale i svoje vnútro. Zároveň však posilňuje svaly, zlepšuje držanie tela a dlhodobejším praktikovaním dokážeme vypestovať hlboké uvedomenie jednotlivých častí tela a ich izolácií. Táto technika je obľúbená u mnohých tribalových tanečníc a je vlastne tajomstvom, ako je možné tancovať napríklad so šabľou na hlave.

Hodiny jógy vediem pravidelne v popradskom ESPRIT CLUBE, vo Fly Studiu Poprad, v jógovom štúdiu Harmony Studio a tiež nedeľné hodiny v Grand Hoteli Kempinski High Tatras.

Ponúkam tiež možnosť súkromných hodín, či už v priestoroch štúdia alebo v pohodlí Vášho domova.