Masáže

Jemné umenie dotyku
Jedným z kľúčov k pevnému zdraviu je telo, v ktorom správne funguje obeh výživných látok a vylučovanie toxínov. Strava nám poskytuje správnu výživu, cvičenie a masáž podporujú vhodnú cirkuláciu a masáž navyše pomáha telu v raste, regenerácii a navodzuje relaxáciu. Tým, že podporuje obeh výživných látok a umožňuje organizmu vylučovať toxíny, zohráva masáž dôležitú úlohu pri prečisťovaní tela a udržovaní zdravia.

V indických chrámoch, ilustrovaných knihách a kalendároch je často zobrazovaný boh Višnu, Najvyšší udržovateľ, ako sa opiera o hada a jeho družka Lakšmí mu masíruje chodidlá. Toto vyobrazenie pripomína, že masáž je obľúbenou Višnuovou radovánkou.

Masáž pôsobí na fyzickej i mentálnej úrovni. Fyzicky pomáha všetkým telesným systémom – imunitnému, dýchaciemu, nervovému, endokrinnému, pohybovému, tráviacemu, lymfatickému a krvnému obehu. Rovnako napomáha mentálnej relaxácii. Platí to predovšetkým v prípadoch, keď masírovaný svojmu masérovi plne dôveruje.

Masáž napomáha telu v procesu samoliečby. Pokiaľ sa masírovaná osoba jednoducho a prirodzene sústredí na časť tela, s ktorou sa pracuje, môže k sebe pritiahnuť pozitívnu energiu kedykoľvek a kdekoľvek to potrebuje. Masáž môže zastaviť blúdenie mysle a poskytnúť dokonalú relaxáciu.
Automasáž ponúka všetky zmienené výhody okrem upokojujúceho dotyku druhej osoby, ktorý sám o sebe môže robiť zázraky.

Masírovanie pokožky telo zahreje, čo následne zriedi krv a napomôže jej obehu. Pretože však dochádza k otváraniu pórov, je dôležité sa nesprchovať skôr než telo masážny olej vstrebe a ochladí sa aspoň na bežnú izbovú teplotu. Zvyčajne k tomu dôjde po 30 až 60 minútach po ukončení masáže.

Starnutie prináša postupnú stratu pohyblivosti a bystrosti. Fyzické a mentálne napätie, ktoré sa denne akumuluje, spôsobuje nervovú ochablosť a zhoršuje cirkuláciu životne dôležitých tekutín. V organizme sa odráža napätie, neustále starosti, nespokojnosť, nenásytnosť a úzkosť – a prinášajú predčasné starnutie. Pokiaľ sa chceme vyhnúť stresu v tele a mysli, relaxácia je nevyhnutná. Môžeme k nej dospieť tiež pomocou jogínskych cvikov a hlbokého dýchania, masáž však ponúka ešte ďalší účinok. Využíva okrem svalovej stimulácie i „zázrak“ dotyku a pôsobenie vonných olejov, pripravených z omladzujúcich rastlín. Masáž dokáže zastaviť predčasné starnutie, zredukovať vrásky, zaručiť svalový tonus a vrátiť kĺbom hybnosť. Prepožičiava hebkosť pleti, posilňuje nervy a imunitný systém a umožňuje telu zachovať si správny tvar a pružnosť. Pravidelnosť je kľúčom k získaniu maximálneho účinku z masáže.

Absolvovala som kurzy Ájurvédskej a Indickej masáže v Prahe i Indii. V Rishikeshi, indickom meste pod Himalájami, som sa tiež naučila princípom Reiki pod vedením Majstra Shivu. Úspešne som absolvovala i výcvik Marmovej terapie, ktorému ma učil indický terapeut, doktor Neel Venugopal. Školenie zamerané na deformity chrbtice v masérskej škole Reminy v Turčianskych Tepliciach.

Ponúkam ájurvédsku – celotelovú hlboko relaxačnú masáž teplým sezamovým/kokosovým/mandľovým olejom s pridanými esenciálnymi olejmi terapeutickej triedy, ktoré sú vhodné na kĺby a kosti. Táto masáž trvá 90 minút (cena 42 eur).

V prípade záujmu ma môžete kontaktovať.