Tanec

Ladnosť v priestore

Tanec sa stal mojou láskou v roku 2009, keď som sa stala členkou vtedajšieho občianskeho združenia Fortis Poprad – združenia dobových zvyklostí. Pod vedením umeleckej vedúcej Martiny Gavalierovej som sa naučila základom brušných tancov, elegantnému tancu s rôznymi rekvizitami, akými sú hodvábne vejáre, krídla bohyne Isis, či tancu so šabľou na hlave alebo tancu s ohňovými rekvizitami. Postupne sme sa ako tanečná skupina Alimah vyvíjali a k orientálnemu a brušnému tancu pridali i program dobového historického tanca.

Nakoľko som však žila a študovala v Nitre, začala som sa profilovať i ako sólo tanečnica a mala som možnosť vystúpiť na rôznych verejných i privátnych eventoch v Nitre, Bratislave a okolí. Veľmi som sa chcela v tanci a vo vlastných predstaveniach zlepšiť, a preto, keď som sa v roku 2013 odsťahovala do Prahy, začala som navštevovať i tanečné kurzy u Eglal, poprednej českej orientálnej tanečnice. U Eglal som absolvovala kurzy Balet Orientu a Klasického orientálneho tanca. Neskôr som sa stala členkou profesionálnej tanečnej skupiny Siderea, ktorá sa špecializuje na historické a kabaretné tanečné vystúpenia, cigánske a brušné tance, fusion dance, kankán, burlesque a mnoho ďalších. Bola som tiež členkou umeleckého zoskupenia Ilusias – UV light a Fire show. Vďaka tomu som mala možnosť zažiť mnoho skupinových a sólo vystúpení v Čechách, Slovensku, či Nemecku.

Dnes žijem opäť na Slovensku, v Poprade, a zameriavam sa na sólo tanečné redstavenia. Ponúkam vystúpenia brušného tanca so zaujímavými tanečnými rekvizitami, či predstavenia divácky obľúbenej ohňovej show. Moje výstupy sú vhodné na spestrenie rôznych osláv, párty, súkromných i verejných eventov, ako v exteriéri, tak v interiéri.